Neurologia Merritta Tom 1

Dodaj recenzję:
  • Autor: oprac. L.P. Rowland, T.A. Pedley
  • Wydawnictwo: Edra Urban & Partner (Elsevier)
  • Dostępność:  ( szt.)
  • 139,00 zł 125,10 zł
wyd. III polskie, red. H.H. Kwieciński, A.M. Kamińska
440 stron
rok wydania: 2012
format: 220x282, opr. twarda
ISBN: 978-83-7609-519-6
wyd. III polskie
red. H.H. Kwieciński
A.M. Kamińska
440 stron
rok wydania: 2012
format: 220x282
opr. twarda
ISBN: 978-83-7609-519-6
Opis książki:
Podręcznik przeznaczony jest dla szerokiego kręgu odbiorców.Odda usługi nie tylko tym, którzy rozpoczynają dopiero naukę neurologii, ale także tym, którzy zechcą poszerzyć uprzednio zdobyte wiadomości. Zawiera wyczerpujące informacje o częstych schorzeniach, z którymi stykamy się codziennie w naszej praktyce. Omówiono w nim aktualne zagadnienia nie tylko medyczne, ale także prawne i etyczne, dotyczące np. terminalnego okresu życia. Autorzy nie zapominają też o chorobach rzadkich. W tym wydaniu podręcznika pojawiły się nowe rozdziały poświęcone np. niedoborom przekaźników glukozy czy zaburzeniom naprawy, transkrypcji i translacji DNA - jednostkom, które rozpoznajemy dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych metod diagnostycznych.
Znakomicie zaplanowany,unowocześniony układ tej edycji pozwala na szybkie odnalezienie wszystkich informacji. Walory dydaktyczne podręcznika, uznawanego za jeden z najlepszych podręczników neurologii na świecie sprawiły, że jest on polecany w Polsce jako główne źródło wiedzy dla lekarzy przygotowujących się do państwowego egzaminu specjalizacyjnego w dziedzinie neurologii.
Opis książki:

Podręcznik przeznaczony jest dla szerokiego kręgu odbiorców.Odda usługi nie tylko tym, którzy rozpoczynają dopiero naukę neurologii, ale także tym, którzy zechcą poszerzyć uprzednio zdobyte wiadomości. Zawiera wyczerpujące informacje o częstych schorzeniach, z którymi stykamy się codziennie w naszej praktyce. Omówiono w nim aktualne zagadnienia nie tylko medyczne, ale także prawne i etyczne, dotyczące np. terminalnego okresu życia. Autorzy nie zapominają też o chorobach rzadkich. W tym wydaniu podręcznika pojawiły się nowe rozdziały poświęcone np. niedoborom przekaźników glukozy czy zaburzeniom naprawy, transkrypcji i translacji DNA - jednostkom, które rozpoznajemy dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych metod diagnostycznych.Znakomicie zaplanowany,unowocześniony układ tej edycji pozwala na szybkie odnalezienie wszystkich informacji. Walory dydaktyczne podręcznika, uznawanego za jeden z najlepszych podręczników neurologii na świecie sprawiły, że jest on polecany w Polsce jako główne źródło wiedzy dla lekarzy przygotowujących się do państwowego egzaminu specjalizacyjnego w dziedzinie neurologii.Spis treści:
CZĘŚĆ 1. OBJAWY ZABURZEŃ NEUROLOGICZNYCH
CZĘŚĆ 2. BADANIA DIAGNOSTYCZNE
CZĘŚĆ 3. ZAKAŻENIA UKŁADU NERWOWEGO
CZĘŚĆ 4. CHOROBY NACZYNIOWE
CZĘŚĆ 5. WODOGŁOWIE I OBRZĘK MÓZGU